Výlety pěšky

Víte, jaký je nejvyšší bod Železných hor? Spálava? Pešava? Nebo snad Vestec? Ani jeden! Nejvyšším bodem Železných hor je špička televizního vysílače v Krásném, měřícího 182 metry, jeho vrchol tedy dosahuje nadmořské výšky 796 m.n.m.

6,5 km, lehká trasa
Dnešní trasa nás provede nejkrásnější a z přírodního hlediska i nejcennější částí Železných hor - po hřebenu Kaňkových hor. V tomto případě je slovo "hřeben" nepřesné, protože se jedná o plochý zarostlý vrchol. A i slovo "hor" je nadnesené, protože vlastně jde jen o jeden kopec.

Žejbro

28.09.2020

Jméno Žejbro získala tato asi 30-ti kilometrová bystřina od staročeského slova "žejbro", které označovalo jednu z hlavních součástí mlýnice - třídící síto. A jak to v minulých dobách bývalo, po celém toku Žejbra stála spousta mlýnů. Nejhezčím úsekem je údolí mezi Vrbatovým Kostelcem u Chrasti a Podskalou. Zde se říčka zařezává do skalnatého údolí a...

Opět se vypravíme do Slavické obory, vzhledem k tomu, že je otevřena jen 2 měsíce v létě, byla by škoda toho nevyužít. Opět bude naším výchozím místem vesnička Práčov. Auto můžeme nechat u hřbitova u brány do obory. Dneska máme jediný cíl - bývalý hrádek Strádov.